Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
252 posty 576 komentarzy

Czeczetkowicz

Adam Czeczetkowicz - Blog obrońcy krzyża na Krakowskim przedmieściu mgr Adama Stanisława Czeczetkowicza prezesa Komitetu Obywatelskiego PODLASIE XXI WIEKU i wielu jeszcze innych inicjatyw Narodowych

Polska młodzież się budzi Michnik podzielił los Środy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Narodowy Radom Rulez!

 

Awantura podczas wykładu Adama Michnika! (VIDEO)

 

- Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę! – takie okrzyki wznosili zamaskowani młodzi ludzie, którzy próbowali wedrzeć się na wykład otwarty Adama Michnika w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu. Redaktor z trudem zakończył swój krótki  wykład po to, by zebrani na sali słuchacze mogli przejść do pytań. Pytań, które często zamieniały się w polityczne deklaracje. 

 

Wykład Adama Michnika dotyczył pułapek na drodze demokracji.  Już od samego początku spotkania, jeszcze przed zabraniem głosu redaktora "Gazety Wyborczej", z sali słychać było głosy negatywnie odnoszące się do Michnika.

- Kiedy pytania? Przestań gadać, chcemy zadawać pytania, po coś tu przyszliśmy – takie odgłosy co chwilę pojawiały się z tłumu. – Jeśli nie chcesz słychać to wyjdź! Ja też się nie zgadzam ze wszystkim co mówi, ale przynajmniej słucham! – odpowiadali inni zgromadzeni w sali.

Po upływie 10 minut wykładu, przed wejściem do auli rozpoczęła się awantura. -  Żądamy wolności słowa! Narodowy Radom! Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę! Kto nie skacze, ten z Wermachtu! - krzyczała grupa zamaskowanych mężczyzn. Po usłyszeniu tych okrzyków, część zgromadzonych w auli osób zaczęła klaskać.
 
- Taka wolność słowa! Przecież to wykład otwarty, każdy może wejść! – krzyczał do stojących w drzwiach ochroniarzy jeden z młodych słuchaczy.

- Pan też tak krzyczał paręnaście lat temu! – zarzucano Michnikowi. – Precz z komuną, precz! Kłamca! Chcemy zadawać pytania a nie słuchać pierdół – krzyczał inny.

- Wpuście na wykład, kur.. wpuście nas. To jest wasza kur… tolerancja! – nie milkły krzyki za drzwiami. 

Adam Michnik komentował okrzyki słowami: – Takie zachowania są głupie i oni też, jak dorosną to zrozumieją.  Jak się nie ma argumentów, to trzeba wrzeszczeć i gwizdać. To co oni o mnie wykrzykują, to małe piwo w porównaniu do tego, co o sobie słyszałem choćby od Gomułki czy od oficerów śledczych na Mokotowie. Pułapką na drodze do demokracji jest na pewno eksplozja nienawistnych wrzasków, które blokują jakąkolwiek rozmowę między ludźmi i które uniemożliwiają dialog.

Wrzaski za drzwiami przeplatane z oklaskami w sali nie milkły. Doszło też do bójki między zamaskowanymi osobami, a ochroną.
- Panie radny Kotwicki proszę o wpływ na swoich kolegów, by zachowali kulturę bycia – zwróciła się rektor uczelni do Piotra Kotwickiego, radomskiego radnego z Prawa i Sprawiedliwości.

- To pani uważa, że jesteśmy niekulturalni! Pani jest niekulturalna! – odkrzykiwano.

Po kilkunastu minutach młodzi zamaskowani ludzie rozeszli się. Przyjechała wezwana policja, ale nie zastała atakujących. Po 40 minutach rozpoczęła się druga, oczekiwana przez zgromadzonych część spotkania – pytania.

Jak mają żyć właściciele małego sklepiku, który zrujnowała powstała obok galeria? Czy pan uważa, że w Polsce naprawdę upadł komunizm? Jak żyć, panie redaktorze, jak żyć? – pytano.

- Nurtuje mnie to pytanie od kilku lat. Pan był represjonowany przez tzw. komunę. Rozumiem, że na początku 90 lat rozmawialiście razem z Jaruzelskim i Kiszczakiem na tematy okrągłego stołu. Tylko zastanawiam się, dlaczego pił pan z Kiszczakiem i z Jaruzelskim wódkę – zapytał jeden ze zgromadzonych.

- Z Jaruzelskim nigdy nie piłem, bo jest on abstynentem – tłumaczył Michnik. A jeśli napicie się wódki z Kiszczakiem to grzech, to jest to najmniejszy grzech, jakiego się dopuściłem w życiu.

- Czy to nie jest hipokryzja, gdy mówimy o obawie zaostrzania debaty i z drugiej strony wykluczamy pewne środowiska, które się radykalizują? – zadał pytanie jeden z młodych mężczyzn. 

- W tym co powiedziałem, nie ma hipokryzji – skwitował Michnik.

Autor: NZ, video: Szymon Wykrota

źródło: http://www.cozadzien.pl/dla-studenta/krotka-seria/15603.html

KOMENTARZE

 • MICHNIK DOSTANIE PO RYJU
  niech sie cieszy MICHNIK że mu jeszcze nie skopali dupy zato co zrobił przeciw demokracji w Polsce.Brawo młodzież ,nastepnym razem uzbrojcie sie w miotacze gazu.Nie pozwólcie opluwać Polski przez żydów pokroju Michnika..Stefan Dembowski Nowy York stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @amadeusz2006 04:08:52
  A w notce dziuura, chyba po nie działającym klipie z YT.
  Czyżby po tym?
  http://www.youtube.com/watch?v=Y0_lGqr9vI0
 • @brian 09:54:54
  Aha.
  Pozdro dla jednogwiazdkowego miłośnika Szechtera.
 • O niebezpieczeństwach zagrażających demokracji?
  Niesamowite!! Pewnie mówił o antysemitach, katolikach i narodowcach!!
 • Młodzież i Bezrobocie, Kłamstwo, Bezsilność
  Synowie tych którzy stworzyli to PIEKŁO w Polsce, rozprawia się z OJCAMI ?
 • michnik
  "Pan też tak krzyczał paręnaście lat temu! – zarzucano Michnikowi"

  Ale czy on wtedy nie krzyczal ze PRL za malo lewicowy? :)
 • @brian 09:54:54
  Niewiem co sie z tm portalem dzieje ?
  Jak wrzucałem tekst było wszystko dobrze ale widze że coś tu nie gra
  ostatnie moje wpisy sa pozbawiane filmów choć są to nię nie wyświetlaja
  A Polska się budzi i rusza do ofensywy.
 • prowokacja
  Ja bym sie tak nie cieszyl, wyglada to troche na prowokacje.

  To sie wszystko ladnie uklada z modnym ostatnio temacie "faszyzm podnosi glowe". Kilka jeszcze takich prowokacji a bedzie mozna uzasadnic ludziom koniecznosc krokow prawnych walki z "faszyzmem".
 • @Adam Czeczetkowicz 11:53:38
  Coś się ze skryptem wali.
  Jak zerkałem na notkę ze smarta, widać, że jest klipYT(u mnie nie startuje, bo poblokowałem dla oszczędności danych z pakietu).
  Czyli zamieszczony, jednak jakiś błąd go uziemia.
  Przed chwilą sprawdzałem Explorerem, też brak obrazka.
  Czyli Firefox i Explorer nie widzą, Opera widzi.
  Znaczy jakaś niedoróbka w skrypcie chyba.
 • by ukarać
  i w miarę w k.....redaktora M. należy bezapelacyjnie zaniechać kupna tej jego gazety, mnie się to jeszcze nie zdarzyło no ale są tacy , co to czytają i tych trzeba przekonać ,że się mylą .
 • @puuuq 12:26:28
  zgadza sie: zdyskredytowac media ktore dezinformuja, edukowac ludzi, integrowac ludzi myslacych podobnie.
 • Uczenie demokracji
  Przez Szechtera czy nie jest to paranoja?Ojciec był demokratą,brat demokratą i Adam wreszcie chce uchodzić za demokratę,a gdzie są słowa o ludziach honoru?Michnik dość szybko chciałby uchodzić za demokratę tylko przeszkodą są procesy dla inaczej myślących wytaczane przez firmę.Czy takie postępowanie możemy zaliczyć do demokratycznych czy dyktatorskich.Dyktatorzy zawsze ubierają się w garnitur demokracji,pamiętamy z niedawnej przeszłości że socjalizm był nabardziej demokratycznym ustrojem na kuli ziemskiej?Ci głosiciele winni odejść po wsze czasy na śmietnik historii i nie pouczać narodu co jest dla niego dobre a co złe.Takie postępowanie ewidentnie wskazuje na wykonywanie TESTAMENTU swych rodowitych przywódców którzy z Polski chcieli stworzyć odskocznię od swego własnego kraju jakim jest Izrael,tam jest gorąco a myślę że będzie bardziej gorąco dla mieszkańców tego państwa.
 • Na to jest jedno określenie "hołota".
  Nie chodzi mi o Michnika, bo akurat nie mam szacunku do tego człowieka, ale w bardzo krótkim czasie okaże się, że inna hołota będzie zakłócała np. spotkanie Macierewicza czy też innej osoby. 11 listopada zakłócony będzie pochód. Tylko wtedy należy pamiętać, że jedna hołota warta drugiej. Niestety pochwalanie takich zachowań powoduje eskalację takich zachowań.
 • @Zawisza Niebieski 16:16:27
  Ty POmiocie kacapski wlasnie chodzi o eskalacje takich zachowan zeby sie cala Polska pbudzila i takich parchow jak ty na kopach z Polski pogonila.
  Miarka juz dawno sie przebrala niech sie Szechter zdrajca Polakow i Polakozerca cieszy ze go nie powiesili hbo to sie mu juz dawno jako zdrajcy nalezy.
 • ADMIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Śpicie tam do jasnej czy co?!
  Ewidentna jazda po bandzie z niemerytorycznymi wycieczkami osobistymi typu "Kardynał opasły wieprz" z Onetu.
  Tu podaję na tacy:
  " @Adam Czeczetkowicz 11:53:38
  - Cze, czeczet Czuevara się budzi i rusza do ofensywy"

  I do raportu łobuza.
  sie czak norris znalazł, kurna wacek.
  Lewus nie lewak.
  Jak chcecie, towarzysze doczepiać siem narodowców, to merytorycznie.
  A nie łapać za dupę.
  Bo się odwiną.
 • @brian 19:39:02
  Nawet takiego Niebieskiego można strawić i znieść.
  Przynajmniej w temacie.
  Ale czak- poniżej krytyki.
  Śmierdzi starym Kozakiem. Na kilometer.
 • ja w kwesti formalnej
  to szechter. rodzina stalinowskich oprawców

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozjasz_Szechter

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Michnik

  Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, ze Żydzi w Polsce przygotowują ekspansje i mogą ja zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.
  Wyniki wyborów ulęgły dystorsji przez zawile i pokrętne ordynacje.
  Ksiądz prałat Henryk Jankowski postulował, aby kandydat w wyborach musiał okazać się świadectwem, ze jest Polakiem wywodzącym się z co najmniej trzech pokoleń polskich i nie ze zdrajców ojczyzny (nie daleko pada jabłko od jabłoni), żeby Polska była Polska. Na to istnieje precedens Anglii, Izraela, Japonii i Szwecji.
  Jednak Żydzi kontrolują 90% prasy a także wydawnictwa, telewizję i radio i urabiają opinie wyborców propagandą. Powodują oni podwójnym standardem prawdy . Dezinformacja zamęt w społeczeństwie, demoralizacje, podważają katolicyzm, z którego Naród czerpie swoja sile, poprzez sprzeciwianie się naukom Kościoła itd. W Polsce, jak w USA, obowiązuje Political Correctness (poprawność polityczna). “Gazeta Wyborcza” i “Nie” to gazety żydowskie. Żydostwo stworzyło państwo w państwie.
 • @wiki 18:58:28
  "Ty POmiocie kacapski wlasnie chodzi o eskalacje", "i takich parchow jak ty na kopach z Polski pogonila" pominę to milczeniem, bo słabo to świadczy o Twoim umyśle. O wyczynach Szechtera i kilku innych wiem dobrze. Nie oznacza to, że można robić burdy po uczelniach i innych salach. Jest to zabawa gówniarzy, nic więcej. Co powiesz, jeśli ktoś będzie burdy na spotkaniach organizowanych przez Macierewicza? Będzie ci tak miło, jak czarna hołota będzie sie biła z czerwoną hołotą w czasie obchodów święta narodowego? Gdy świat kolejny raz dowie się, że Polacy nie potrafią uczcić swego święta narodowego i dać hołocie w d... tak by na długo zapamiętała? Czy w którymś kraju w Europie hołota niszczy powagę świąt narodowych. Dlatego jako Polak i patriota mówię gówniarzom "NIE".
 • @kserkses 20:10:36
  Wystarczy zapoznać się z tą listą, by można było się zgodzić z Twoją wypowiedzią.
  Nazwiska autentyczne (rodowe) niżej wymienionych osób zostały ustalone w oparciu o:
  1) Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 - data archiwacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 - data rejestracji Wydz. III-2, SUSW Warszawa).
  2) Relacje osób znających osobiście wielu spośród wykazanych.
  3) Dane ujawnione przez historyków w ich licznych publikacjach.

  1. Jerzy Albrecht - Finkelstein
  2. Amsterdamski - Saul Henrykowski
  3. Stanisław Arski - Apfelbaum
  4. Stefan Arski - Artur Salman
  5. Bronisław Baczko - Gideon
  6. Leszek Balcerowicz - Aaron Bucholtz
  8. Jan K. Bielecki - Izaak Blumenfeld
  9. Bolesław Bierut - Rotenschwanz
  10. Alef Bolkowiak - Alef Gutman
  11. Michał Boni - Jakub Bauer
  12. Jerzy Borejsza - Beniamin Goldberg
  13. Wiktor Borowicki - Aaron Berman
  14. Marek Borowski - Szymon Berman - jego wuj - Jakub Berman
  15. Stefan Bratkowski - Blumstejn
  16. Stanisław Brodzki - Bronstejn
  17. Jan Brzechwa - Jan Worobiec
  18. Ryszard Bugaj - Izaak Blumfeld
  19. Zbigniew Bujak - lewy syn rabina Małachowskiego
  20. August Chełkowski - Dawid Cnajbaum
  21. red. Kamila Chilińska - Halpern
  22. Wiesław Chrzanowski - Szymon Knopfstejn
  23. Adam Cichocki - Aaron Zigenbaum
  24. Włodzimierz Cimoszewicz - Dawid Goldstein
  25. Bernard Cukier - Kolski
  26. Józef Cyrankiewicz - Izaak Cymerman
  27. Marek Czekalski (prezydent Łodzi) - Wachter
  28. Tadeusz Daniszewski - Dawid Kirschbaum
  29. Ostap Dłuski - Adolf Langer
  30. Jan Dobraczyński (pisarz) - Gutmacher
  31. Ludwik Dorn - Dornbaum
  32. Andrzej Drzycimski - Abraham Engel
  33. Lech Falandysz - Aaron Fleischman
  34. Arkady Fidler - Efroim Trusker
  35. Pawel Finder - Pinkus
  36. Aleksander Ford - Liwczyc
  37. Władysław Frasyniuk - Rotenschwanz
  38. Jerzy Frydberg - Izrael Frydberg
  39. Bronisław Geremek - Berele Lewartow
  40. Zofia Gomułkowa - Liwa Szoken
  41. Henryk Goryszewski - Jakub Glikman
  42. Jan Górecki - Muhlrad, dyr. gen. Min. Finansów
  43. Wiktor Górecki - Muhlrad,"komandos" z 1968
  44. Maria Górowska (sędzia) - Sad lub Berger
  45. Halina Górska - Rasa Kugelschwanz
  46. Alina Grafowska - Rasa Rotenfisch
  47. Hanna Gronkiewicz-Waltz - Haka Grundbaum
  48. Ryszard Marek Wroński - Goldberger
  49. Wiktor Grosz - Izaak Medres
  50. Jacek Groszkowski - Hersz Herszkowicz
  51. Leon Halban - Blumenstok, prof. KUL-u
  52. Aleksander Hall - Miron Hurman
  53. Marian Hemar - jan Marian Herscheles
  54. Józefa Hennelowa - Zyta Goldmond
  55. Szymon Hirszowski - Szymon Hirsz
  56. Józef Hubner - Dawid Szwarc
  57. Piotr Ikonowicz - Dawid Goldsmith
  58. Henryk Jabłoński - Apfelbaum
  59. Jerzy Jakubowski - Miszkatenblit
  60. Ludwika Jankowska - Luba Kowieńska
  61. Andrzej Jaroszewicz - Aron Samet
  62. Piotr Jasienica - Lech Benar
  63. Jerzy Jaskiernia - Aaron Aksman
  64. Mieczysław Jastrun - Agatstein
  65. Tomasz Jastrun s. Mieczysława - Agatstein
  66. Kalina Jędrusik - Makusfeld
  67. Roman Juryś - Chaim Szacht
  68. Jarosław i Lech Kaczyńscy - Kalkstein
  69. Ida Kamińska - Rachel, dyr. Teatru Żyd. w W-wie
  70. Jan Karski (kurier AK) - J. Kozielewski-?
  71. Andrzej Kern - Dawid Ginsberg
  72. Jan Kobuszewski - Weisleder
  73. adm. Piotr Kołodziejczyk - Robert Cajmer
  74. Grzegorz Kołodko - Samuel Hanerman
  75. Maria Komar (generałowa) - Riwa Zukerman
  76. Janusz Korczak - Henryk Goldszmit
  77. Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg
  78. Jerzy Kosiński - Josek Lewinkopf
  79. Janina Kotarbińska - Dina Steinberg, ż. prof. Kotarbińskiego
  80. Mikołaj Kozakiewicz - Jakub Kleinman
  81. Helena Kozłowska - Bela Frisch
  82. Stanisław Krajewski - Abel Kaimer
  83. Hanna Krall - Haka Rejchgold
  84. Krzysztof Król - Aaron Rosenbaum
  85. Marian Krzaklewski - Dawid Zimmerman
  86. Lucyna Krzemieniecka - Wiera Zeidenberg
  87. Edward Krzemień (dziennikarz GW) - Wolf
  88. Kunicki - Goldfinger
  89. Kazimierz Kuratowski - Kuratow
  90. Zofia Kuratowska-Jaszuńska - Goldman
  91. Jacek Kuroń - Icek Kordblum
  92. Aleksander Kwaśniewski - Izaak Stoltzman
  93. Jolanta Kwaśniewska -Konty - Kohn
  94. Stanisław Jerzy Lec - Letz de Tusch
  95. Janusz Lewandowski - Aaron Langman
  96. Olga Lipińska - Fajga Lippman
  97. Teresa Liszcz - Rasa Lankamer
  98. Jan Lityński - Jakub Leman
  99. Lubiejski - Zygielman
  100. Łozowski - Salomon Abramowicz
  101. Aleksander Łuczak - Dawid Lachman
  102. Helena Łuczywo - Chaber (ojciec), Guter (matka)
  104. Aleksander Małachowski - Jakub Goldsmith
  105. Marek Markiewicz - Samuel Moritz
  106. Tadeusz Mazowiecki - Icek Dikman
  107. Jacek Merkel - Samuel Nelken
  108. Adam Michnik - Aaron Szechter
  109. Andrzej Milczanowski - Aaron Edelman
  110. Jerzy Milewski - Dawid Machonbaum
  111. Leszek Moczulski - Robert Berman
  112. Karol Modzelewski - Samuel Mendel
  113. Zygmunt Modzelewski - Fischer
  114. Jerzy Morawski - Izaak Szloma
  115. Stanisław Nadzin - Gutman
  116. Stefan Niesiołowski - Aaron Nusselbaum
  118. Piotr Nowina-Konopka - Haim Kromer
  119. Róża Ochabowa - Grunbaum
  120. Andrzej Olechowski - Mosze Brandwein
  121. Józef Oleksy - Szymon Buchwio (Łemek)
  122. Jan Olszewski - Izaak Oksner
  123. Janusz Onyszkiewicz - Jojne Grynberg
  124. Jerzy Osiatyński - Szymon Weinbach
  125. Janina Paradowska - Rachela Busch
  126. Jan Parys - Haim Pufahl
  127. Aleksander Paszyński - Finkelstein
  128. Mirosława Pażyńska - Srula Kundelman
  129. Lesław Podkański - Izaak Freinkel
  130. Ezdra Podlaski - Rotenschwanz
  131. Kazimierz Pomian - Furman lub Rotenschwanz
  132. Radkiewiczowa, żona min. - Ruta Teitsch
  133. Helena Radlińska, prof.- Rajchman, Akad.Organ.Sł. Społ.
  134. Mieczysław Rakowski - Mojżesz Rak
  135. Jan Reguła - Josek Mützenmacher
  136. Jan Maria Rokita - Izaak Goldwicht
  138. Adolf Rudnicki (pisarz) - Schneider
  139. Jan Rulewski - Fikelman
  140. Rutkowski Botwin
  141. Hanka Sawicka - Szapiro
  142. Ryszard Setnik - Szymon Bauman
  143. Izabela Sierakowska - Rebeka Sommer
  144. Janusz Sityński - Jakub Leman
  145. Ernest Skalski - Wilker lub Nimen
  146. Skrzeszewski - Fokenman
  147. Krzysztof Skubiszewski - Szymon Schimel
  148. Władysław Sławny - Rosenberg
  149. Antoni Słonimski - Stomma
  150. Zenon Smolarek - Izaak Zimmerman
  151. Ewa Spychalska - Salome Stein
  152. Marian Starownik - Symeon Steinman
  153. Stefan Starzewski - Gustaw Szusterman
  154. Stanisław Stomma - Szaja Sommer
  155. Michał Strąk - Baruch Steinberg
  156. Julian Stryjkowski (pisarz) - Pesah Stark
  157. Jerzy Stuhr (aktor) - Josek Feingold
  158. Hanna Suchocka - Haka Silberstein
  159. Bolesław Sulik - Jakub Steinberg
  160. Kalman Sultanik - Chaim Studniberg
  161. Irena Szewińska (sportowiec) - I. Kirszenstein
  162. Stefan Szwedowicz (brat Michnika) - Szechter
  163. Roman Szydłowski - Szancer
  164. Wiesława Szymborska - Rottermund
  165. Paweł Śpiewak - Stinger
  166. Bolesław Tejkowski - Benio Tejkower
  167. Jerzy Turowicz - Jakow Turnau
  168. Stanisław Tuszewski - Salomon Hardnik
  169. Magda Umer (piosenkarka) - Humer
  (córka zbrodniarza UB)
  170. Jerzy Urban - Josek Urbach
  171. Mieczysław Wachowski - Jakub Windman
  172. Henryk Walczak - Zukerman
  173. Lech Wałęsa - Lejba Kohne
  174. Dawid Warszawski - Konstanty Gebert
  175. Adam Ważyk (poeta) - Wagman
  176. Andrzej Werblan - Aaron Werblicht
  177. Andrzej Wieczorkiewicz - Hirsz Gelpern
  178. Aleksander Wirpsza - Leszek Szaruga
  179. Dariusz Wójcik - Dawid Wisental
  180. Andrzej Wróblewski - Andrzej Ibislauer
  181. Ludmiła Wujec - Okrent
  182. Jan Wyka - Leopold Wessman
  183. Roman Zambrowski - Rubin Nusbaum
  184. Janusz Zaorski - Jakub Bauman
  185. Andrzej Zoll - Rojeschwanz, b. prezes Tryb. Konst.
  186. Janusz Ziółkowski - Izaak Zemler

  Wojskowi

  187. gen. Edward Braniewski - Brandsteter
  188. gen. Jan Drzewiecki - Holzer
  189. gen. Marian Graniewski - Gutaker
  190. gen. Wiktor Grosz - Izaak Medres
  191. gen. Artur Jastrzębski - Artur Ritter (Niemiec)
  192. gen. Grzegorz Korczyński - Kalinowski
  193. gen. Leszek Krzemień - Maksymilian Wolf
  194. gen. Matejewski - Kugelschwanz
  195. gen. Marian Naszkowski - Wasser
  196. gen. St. Popławski - Siergiej Grochow (Rosjanin)
  197. gen. Karol Świerczewski - Walter Goltz lub Tenenbaum
  198. gen. Leon Turski - Tennenbaum
  199. gen. Mieczysław Wągrowski - Izaak Pustelman
  200. gen. Tadeusz Wilecki - Wałłach
  201. gen. Zarako-Zarakowski - Zarako, Nacz. Prok. WP
  202. gen. Janusz Zarzycki - Neugebauer
  203. płk Michał Bron - Bronstein, prac. MSZ
  204. płk dr Charbicz - Marek Heberman, kom.Szpit.Woj.,Warszawa
  205. płk Otto Fiński - Finkenstein, szef sztabu "Służba Polsce"
  206. płk Garbowski - Caber lub Gruber, d-ca dyw.
  207. płk Gradlewski - Goldberg, GZP WP
  208. płk Mieczysław Kowalski - Kohn
  209. płk Anatol Liniewski - Liberman, prac. ASG
  210. płk Rosiński - Rosenberg, DOW
  211. płk Rotowski - Rotholtz, szef Zarz. Sł. Techn. WP
  212. płk St. Sokołowski - Szabat, prac. WAP
  213. płk Paweł Solski - Pinkus, szef Sł. Samoch. WP
  214. płk Szulczyński - Szulcynger, d-ca pułku
  215. płk Wł. Tykociński - Tikotiner, attache wojsk.
  216. płk Wadlewski - Waldman, dyr. Dep. Wojsk. w Min. Zdrowia
  217. płk Żarski - Silberstein, prac. WAP
  218. ppłk Jerzy Bryn - Izrael Alter, prac. MSZ
  219. ppłk Jan Dolanowski - Dollinger, DOW
  220. ppłk Adam Łaski - Gutbrot, prac. ASG
  221. ppłk Henryk Zieman - Zysman, DOW
  222. mjr Roman Domanski - Rosenstand, DOW
  223. mjr Marcel Kot - Abram Sterenzys
  224. mjr Józef Śliwiński - Flaumenbaum, szef Wyd. "Służba Polsce"
  225. mjr Henryk Umiński - Keff
  226. Filip Berski - Badner, prokurator wojskowy
  227. Kazimierz Golczewski - Bauman, Nacz. Prok. Wojsk.
  228. sędzia Franciszek Kapczuk - Natanel Frau, Sąd Wojsk. Wrocław
  229. Maksymilian Litiński - Lifszyc, Nacz. Prok. Wojsk.
  230. Lubiejski - Zygielman, II Zarząd
  231. Jakub Lubowski - Chase Smen, prok. Dep. Sł. Spraw.
  232. Jan Orliński - Unterweiser, Prok. Wojsk.
  233. Henryk Podlaski - Fink, Nacz. Prok. Wojsk.
  234. Rajski - Rajgrodzki, II Zarząd
  235. Roman Rawicz - Vogel, Najw. Sąd Wojsk.
  236. Henryk Trojan - Adler, II Zarząd
  237. Henryk Walczak - Zukerman
  238. Zagórski - Winter, II Zarząd
  239. Arnold Załęski - Załkind, prac. Prok. Wojsk.

  Pracownicy MSW

  240. gen. Józef Hübner - Dawid Szwarc
  241. gen. Matejewski - Kugelschwanc
  242. gen. Miecz. Moczar - Mykoła Demko (Ukrainiec)
  243. Gen. Julian Polan - Harasim, morderca sądowy
  244. gen. Roman Romkowski - Natan Grinspan-Kikiel
  245. gen. Józef Maria Różański - Rosenzweig
  246. płk Leon Andrzejewski - Ajzen Lejb-Wolff, dyr. Gabin. Ministra
  247. płk Bielecki - Moniek Buchman, szef WUBP Kraków
  248. płk Julia Brystiger - Prajs
  249. płk Górecki - Goldberg, dyr. Depart. IX
  250. płk Mieczysław Mietkowski - Mojżesz Borowicki, doradca MSW
  251. płk Orłowski - Kugelschwanz
  252. płk Marian Reniak - Marian Strużyński
  253. płk Józef Różański - Josek Goldberg, dyr. dep. MBP
  254. płk Sienkiewicz - Lewi, dyr. depart.
  255. płk Szeryński - Szhnkman, prac. MBP
  256. płk Józef Światło - Izaak Fleischfarb, z-ca dyr. depart. X
  257. ppłk Helena Wolińska-Brus - Ochsmann
  258. mjr Adam Kornecki - Dawid Kornhendler, szef WUBP Kielce
  259. Antoni Alster - Nauman, v-ce szef MBP
  260. Barbara Giller - Basze Lea, prac. MBP
  Lista znanych Żydów mających wpływ na rządy w Polsce ( alfabetycznie)
  1. Jacek AMBROZIEWICZ b. szef URM u Mazowieckiego
  2. Bogusław BAGSIK aferzysta, ukradł 4.5 mln.dol.
  3. Leszek BALCEROWICZ b. V-Premier, Min. Finansów
  4. Ryszard BUGAJ Przew.UP-zbiorow żyd.-kom.
  5. Zbigniew BUJAK Unia Pracy, agent w NSZZ "Solidarność"
  6. Juliusz Jan BRAUN Unia Wol., Przew.Sejm.Kom.Kult.
  7. Michał BONI b. Min. pracy, liberał
  8. Bogdan BORUSEWICZ Unia Wolności
  9. Jan Krzysztof BIELECKI b. Premier RP, Unia Wolności
  10. Marek BOROWSKI V-Premier, Minister Finansów
  11. Andrzej CELINSKI Unia Wolności
  12. Jerzy CIEMNIEWSKI Unia Wolności
  13. Elżbieta CHOJNA-DUCH V-Minister Finansów
  14. Wiesław CHRZANOWSKI b. Marszałek Sejmu, przew.ZChN
  15. Izabela CYWINSKA b. Min. Kultury
  16. Kazimierz DEJMEK Minister Kultury
  17. Ludwik DORN Przew.. Poroz. Centrum
  18. Andrzej DRAWICZ b. Prezes Radiokomitetu
  19. Marek EDELMAN sztandarowa postać dział. Żydów
  20. Lech FALANDYSZ z-ca Szefa Kancelarii Prezydenta
  21. Dariusz FIKUS Red. Nacz.RZECZYPOSPOLITA
  22. Wlasyslaw FRASYNIUK Unia Wolności
  23. Aleksander GAWRONIK aferzysta
  24. Bronisław GEREMEK U.W. główny ideolog Antypolonizmu.
  25. Hanna GRONKIEWICZ-WALZ Prez. Narod. Banku Polskiego
  26. Aleksander HALL Przew. Partii Konserwatywnej
  27. Bogdan JASTRZEBSKI Wojewoda Warszawski
  28. Andrzej JONAS Przew. Unii Wydawców Prasy
  29. Jarosław KACZYNSKI Przew. Porozumienia Centrum
  30. Lech KACZYNSKI b.Prezes Najw.Izby Kontroli
  31. Wiesław KACZMAREK Min.Przekszt.Wlasnosciowych
  32. Stefan KAWALEC b. Dyr.w Min.Finans. Bank Śląski
  33. Bronisław KOMOROWSKI b. Wicemin. Obr. Narodowej
  34. Marian KRZAK Przew. Zw. Bankow Polskich
  35. Piotr NOWINA KONOPKA Unia Wolności
  36. Waldemar KUCZYNSKI b. Min.Przek .Własności
  37. Zofia KURATOWSKA V-Marszalek Sejmu U.W.
  38. Jacek Kuroń 1948 Szczecin likw. ZHP, członek KC PZPR, organizator czerwonego harcerstwa
  39. Krzysztof KOZLOWSKI b. Minister Spraw Wewnętrznych
  40. Aleksander KWASNIEWSKI były czl.KC PZPR, przew.SLD
  41. Barbara LABUDA Unia Wolności
  42. Jan LITYNSKI Unia Wolności
  43. Bazyli LIPSZYC b. doradca Min.Finansow
  44. Janusz LEWANDOWSKI b. Min. Przekszt. Wlasn.
  45. Wojciech MANN właściciel Radia KOLOR
  46. Ewa LETOWSKA b. Rzecz. Praw Obywatelskich
  47. Maciej LETOWSKI zastępca red. naczelnego LAD-u
  48. Krzysztof MATERNA współwłaściciel Radia KOLOR
  49. Tadeusz MAZOWIECKI b.Prem., b.Przew. Unii Wolności
  50. Adam MICHNIK Red. Nacz. GAZETY WYBORCZEJ
  51. Wojciech MACIAG b. Wiceminister Finansów
  52. Aleksander MALACHOWSKI V-Marszalek Sejmu,Unia Pracy
  53. Witold MODZELEWSKI Wiceminister Finansów
  54. Tomasz NALECZ Unia Pracy
  55. Piotr NAJMSKI Przew.Klubu Atlantyckiego
  56. Marek NOWICKI Kom. Hel. Praw Czlowieka
  57. Malgorzata NIEZABITOWSKA b.Rzecz.Pras.Mazowieckiego
  58. Michał OGOREK twórca Antypolonizmu
  59. Janusz ONYSZKIEWICZ b. Min.Obr.Nar., Unia Wolności
  60. Jerzy OSIATYNSKI b. Min. Finansow,Unia Wolności
  61. Daniel PASSENT publicysta
  62. Aleksander PASZYNSKI b. Minister Budownictwa
  63. Andrzej POTOCKI Rzecz. Pras. Unii Wolności
  64. Danuta PIONTEK byznesmenka, Part. Suchock.
  65. Mieczyslaw RAKOWSKI b.I.Sekr.PZPR, b.Prem.PRL
  66. Alicja RESICH-MODLINSKA prezenterka w TVP
  67. Jan Maria ROKITA b. szef URM, Unia Wolności
  68. Wiesław ROZLUCKI Prezes Gieldy Pap. Wartosciowymi
  69. Jan RUTKIEWICZ Burmistrz W-wa Srodmiescie
  70. Tadeusz ROSS twórca Antypolonizmu
  71. Ireneusz SEKULA aferzysta, b. V-Premier PRL-u
  72. Ernest SKALSKI z-ca Red.Nacz. GAZETY WYBOR.
  73. Krzysztof SKUBISZEWSKI b. Min. Spraw Zagranicznych
  74. Marek SIWIEC Krajowa Rada Radiofonii I TVP
  75. Andrzej SZCZYPIORSKI Literat, twórca Antypolonizmu
  76. Hanna SUCHOCKA b. Premier, Unia Wolności
  77. Marcin SWIECICKI b.czl.KC PZPR,Prez.W-wy, UW
  78. Jacek SERYUSZ-WOLSKI Integracja d/s Europejskich
  89. Tadeusz STRYJCZYK b.Min.Przem.,doradca Suchockiego
  80. Grazyna STANISZEWSKA Unia Wolności
  81. Szymon SZURMIEJ Przew.Sw.Federacji.Zydow Polskich
  82. Anna SZULC Prezenterka TVP
  83. Ewa SPYCHALSKA Przewodn. OPZZ
  84. Jacek TAYLOR Unia Wolności
  85. Jerzy TUROWICZ sztandarowa postać Żydów w Posce
  86. Witold TRZECIAKOWSKI b.Min.w rzadzie Mazowieckiego
  87. Jerzy URBAN b.Przew.Radiokom.,b.Rzecz.Pras .
  rzadu PRL,red.nacz.tygodnika NIE
  88. Kazimierz UJAZDOWKI Koalicja Konserwatywna
  89. Janusz WAISS wspolwlasciciel Radia "ZET"
  90 Piotr WIERZBICKI red. nacz. GAZETY POLSKIEJ
  91. Andrzej WIELOWIEJSKI Unia Wolności
  92. Henryk WUJEC Unia Wolności
  93. Andrzej WOYCIECHOWSKI wlasciciel Radia "ZET"
  94. Wojciech ZIEMBINSKI Str.Wiern.Rzeczypospolitej,
  agentura zydowsko - niem.
  95. Andrzej ZAREMBSKI b. Rzecz.Pras.Kr.Rady Rad.i TVP
  96. Andrzej ZOLL Przew. Trybun. Konstytucyjnego.
  97. Antoni MACIEREWICZ b. Min.Spr.Wew., Przew. Ak.Pol.

  Liste sporządzono na podstawie Kartoteki Ludności Centralnego Biura Adresów MSW. Nr arch.: 1/6526/1; Data Arch.: 9.07.1984r.; Organ Rej.: Wydz. III-2SUSW W-wa;Nr Rej:. 14750-99;Data Rej.: 29.06.1969r.
 • @Zawisza Niebieski 20:54:26
  Odnośnie tych akcji u Środy i Schechtera, to nie mam wyrobionego zdania.

  Sęk w tym, że nie wiadomo, czy to są spontaniczne oddolne akcje, nawet zaplanowane w kolach narodowych, czy są to prowokacje kreatorów zadym, aby mieć pretekst do włączenia mechanizmów walki z "faszyzmem". I w tym kontekście one też mogą być sterowane, tylko przez złych ludzi, którzy grają na konkretne, gotowe rozwiązania tego problemu, czyli PROBLEM-REAKCJA-ROZWIĄZANIE.

  Jednak w przypadku, gdyby to były spontaniczne akcje, to nie uważam, że nie powinny mieć miejsca. Ile w końcu można biernie przyglądać się temu zakłamaniu władzy. Oni chcą sobie wytresować młodzież i dzieci w duchu kłamstwa i zepsucia, a tymczasem niech wiedzą, że te dalekosiężne plany, obliczone na pokolenie, im nie wypalają, bo to, na co czekają w następnym pokoleniu, nie ziści się, bo młodzież nie taka durna.
 • @katerina404 21:30:58
  Jak najbardziej zgadzam się z Twoim zdaniem. Młodzież zawsze była podatna na manipulacje i w dobrej wierze daje się manipulować dorosłym. Każdy z nas był młody, lub jest młody, wtedy chcemy przewracać świat i walczyć o ojczyznę. Sam w stanie wojennym nie raz różne "przygody"miałem. Później przychodzi refleksja. Gdy porównuję to o czym marzyłem gdy strajkowałem na uczelni przed wprowadzeniem stanu wojennego, z tym co styropianowcy, a więc PiS, PO, RP i inni zrobili z tym krajem to wiem, że moje czyste intencje zostały wykorzystane dla rozkradania Polski. Jaki był socjalizm, to każdy który wtedy żył pamięta. Gdy wprowadzano kartki na cukier, nasz cukier można było kupić w krajach Magrebu jako najtańszy. Ale zakłady były polskie, ziemia polska. A dziś co, wyprzedaliśmy majątek, dorobek przeszłych pokoleń za chińskie świecidełka.
  Kolejni "cwaniacy" na plecach młodych, ufnych chcą się dorwać do władzy. Rozumiem tych dzieciaków, co pójdą pokrzyczą, zrobią zadymę. Mają imprezę, trochę adrenaliny, tyle, że cwaniacy mają to głęboko w d... Oni liczą zyski, liczą na możliwości kręcenia lodów. A nie było takiego rządu w którym szeregi partyjne nie kręciły lodów, czy to był PiS, czy PO czy wreszcie SLD (choć tu rozpasanie było maksymalne).
  Nie wierzę w spontaniczne akcje, które powtarzają się dwa razy. A tu masz profanację pomnika Inki, akcję na UW, teraz Radom, jeszcze jakiejś posłance pomalowano biuro. Za dużo tej "spontaniczności".
 • MI..MI..MIIII..CHNIK
  Nieeee pie..pie..peirdoool, bbbo ii ttak cie nikt nie ssss...łucha.
 • @policjant łapówkarz 08:08:35
  Jest jeszcze gorzej.
  Wydaje mi się, że jeszcze pa, pa, pparu słuuu cha, i nawet wierzy.
 • @brian 09:24:12
  :-)
 • @brian 09:54:54
  Bardzo dziękuję za wklejenie linka. Działa. Ściągam sobie film - do archiwum TELEWIZJI NARODOWEJ. :)
  Szkoda, że w walce z WASP-ostwem szerzonym przez Michnika nie wsparły młodzieńców starsze siostry nasze z różańcami i Krzyżem. Następnym razem trzeba będzie uruchomić polskie kobiety. Jestem gorącym zwolennikiem zintegrowanych działań wszystkich Polaków i Polek - w samoobronie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY