Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
216 postów 513 komentarzy

Czeczetkowicz

Adam Czeczetkowicz - Blog obrońcy krzyża na Krakowskim przedmieściu mgr Adama Stanisława Czeczetkowicza prezesa Komitetu Obywatelskiego PODLASIE XXI WIEKU i wielu jeszcze innych inicjatyw Narodowych

Mowa końcowa w sprawie z 23 czerwce 2014

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trwa proces POLITYCZNY w Białymstoku! Daje do publicznej wiadomości moją mowę końcową w tej sprawie!

 

Wersja tekstowa:

 

Mowa końcowa

 

           Wysoki Sądzie wnoszę o oddalenie zarzutów oskarżyciela ponieważ oskarżenie nie wykazało że Moja wypowiedź na filmie zamieszczona w serwisie You Tube miała cechy znieważenia Ewy Nay i Naresha Nay i nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym.

 

Stosownie do przepisu art. 216 K.k.: „kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”. Przytoczony przepis reguluje drugi z omawianych tu czynów karalnych, godzących w cześć człowieka – zniewagę.

 

Również tutaj, podobnie jak w przypadku pomówienia, wyższa sankcja (grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku) spotka sprawcę, który przestępstwo tego rodzaju popełnił za pomocą środków masowego komunikowania (art. 216 § 2 K.k.) oraz możliwe jest orzeczenie nawiązki.

 

Szczególnym unormowaniem jest zapis, iż jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego, albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary (art. 216 § 3 K.k.).

 

Zniewaga to ubliżenie komuś słowem lub czynem, ciężka obraza. Najczęściej zewnętrzną jej postacią będzie słowo (użycie słów wulgarnych, epitetów), gest, pismo (np. list o obraźliwej treści) czy rysunek (np. karykatura). To, czy dane słowo, gest bądź inne zachowanie uznane zostanie za zniewagę, zależy od powszechnie przyjętych w danym środowisku lub kulturze ocen, niezależnie od odczuć samego pokrzywdzonego.

 

Sama Ewa Nay stwierdziła że nie jest nacjonalistką ani narodowcem tak więc wypowiedź „zdrajczyni rasy „ w ocenie tej Pani wcale jej samej nie znieważa bo nie posługuje się takim kodem wartości. W odczuciu społecznym słowa zdrajca ,zdrajczyni tez nie stanowią rzeczownika który ma charakter zniewagi. Na forum sejmu jak i w mediach padają słowa zdrajca Polski i za te słowa nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności karnej bo w przestrzeni publicznej nie mają charakteru zniewagi a jedynie charakter informacyjny.

To Ja sam jestem ofiarą podstępnych działań mających charakter przestępstwa ze strony nieświadomej Ewy Nay która składa na mnie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zniewagi oraz tłumaczy nie zgodnie z prawdą słowa moje wypowiedziane na filmie o jej mężu. Słowa których nie wypowiadałem na filmie że hindus ukradł białą kobietę i że jest złodziejem , że nikt nie ma prawa mówić co mam robić, jak i gdzie żyć i z kim zawrzeć małżeństwo lub nie .

Tłumaczenie słów dla męża Naresza Nay których nie wypowiadałem w przypadku kiedy nie zna języka polskiego w celu składania przez niego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa i skierowania przeciw mnie postępowania karnego wyczerpuje znamiona czynu zabronionego z artykułu 235 k k i dotyczy podjęcia podstępnych kroków w celu oskarżenia mnie.

Natomiast składanie w zeznaniach przez Naresza Nay  nie wypowiedzianych zdań i sformułowań pod wpływem swojej żony wyczerpuje znamiona artykułu 234 k. k oskarżania o przestępstwo którego nie popełniłem oraz 233 § 1 k .k .

Także słowo „ciapaty „ nie wyczerpuje znamion słowa mającego charakter obraźliwy i występuje w języku młodzieżowym jako slang.

Zeznania radnych miejskich także nie potwierdzają że wypowiedź moja miała charakter ciężkiej obrazy. Radni złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ponieważ zrezygnowali czyli zdradzili klub Platformy Obywatelskiej i utworzyli własny klub 3 osobowy radnych „Białostoczanie 2014 „ i aby zaistnieć w mediach i złożyli takie zawiadomienie do prokuratury aby drukowano o nich artykuły i robiono z nimi wywiady.

Moje wypowiedzi na filmie zamieszczonym w internacie nie miały charakteru ciężkiej obrazy czyli zniewagi dlatego wnoszę o oddalenie zarzutów i uniewinnienie mnie.

Wysoki Sądzie w wypowiedzi zamieszczonej w filmie „ Wroga ideologia na ulicach Białegostoku” nie użyłem żadnych słów które by nie były powszechne w przestrzeni publicznej. Nawet ostatnio w stosunku do premiera Polski padły słowa „zdrajco Polski „ wypowiedziane przez Marię Sokołowską i obiegły cały kraj a jednak nikt jej nie stawia przed sądem.

To jest oburzające że Ja obywatel Polski i obywatel Unii Europejskiej jestem jako jedyny w Polsce oskarżany przed Sądem za wypowiedzi które w Polsce nie są uważane za zniewagę a są powszechne w użyciu i przestrzeni publicznej.

Mało tego Prokuratura dopuszcza dowody które wręcz są fałszywymi zeznaniami i kierowaniem przeciw mnie podstępnie oskarżenia.

Przecież domniemana pokrzywdzona Ewa Nay sama tłumaczy mężowi Hindusowi moje słowa i co się okazuje nic takiego na filmie nie mówię.

Wysoki Sądzie poza tym zgodnie z wykładnią Sadu Najwyższego z dnia 28 marca 2002 roku , I KZP 5/02 ,OSNKW 2002 ,nr 5-6 ,poz 32 nawoływanie do nienawiści polega na : nawoływaniu ,namawianiu, zachęcaniu, skłanianiu, podżeganiu ,podburzaniu również ta odmiana przestępstwa wymaga działania z zamiarem bezpośrednim o intencjonalnym zabarwieniu. Moja wypowiedź na filmie nie miała takiego charakteru a nawet sama prokuratura nie stwierdziła czy jej charakter jest zgodny z wykładnią Sądu Najwyższego.

Dlatego wnoszę o oddalenie zarzutów i umorzenie postępowania bo czynu nie popełniono bądź też wydanie uniewinniającego wyroku.

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY