Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
216 postów 513 komentarzy

Czeczetkowicz

Adam Czeczetkowicz - Blog obrońcy krzyża na Krakowskim przedmieściu mgr Adama Stanisława Czeczetkowicza prezesa Komitetu Obywatelskiego PODLASIE XXI WIEKU i wielu jeszcze innych inicjatyw Narodowych

Od euforii do krytyki MARSZU NIEPODLAGŁOŚCI 2013

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na spokojnie o Marszu Niepodległości 2013 z knajpki obok Romana Dmowskiego. MATERIAŁ VIDEO!

Wczoraj spotkaliśmy się by porozmawiać o tym co się stało 11 listopada 2013 w Warszawie. Konkretnie o "MARSZU NIEPODLEGŁOSCI" organizowanym przez SAMOZWAŃCZY - "RUCH NARODOWY". Jedni mówili z euforIą w głosie ja bardziej krytycznie. Rok temu jeszcze miałem nadzieję że nie mam racji kto stoi za "MARSZEM NIEPODLEGŁOŚCI" i nawet zapraszałem w filmie do niego.

Zawsze trzeba mieć nadzieję że może coś się zmieni na lepsze. W tym roku ograniczyłem się do tridum Niepodległościowego organizowanego wraz z Eugeniuszem Sendeckim z TELEWIZJI NARODOWEJ grając dwa koncerty R.P.Oi! robiąc placki ziemniaczane i świętując jak tradycja karze.

O to materjał VIDEO:

 

KOMENTARZE

 • @night rat 23:21:23
  W tym momęcie polecam swój przed ostatni post - GENEZA Marszu Niepodlagłości jestem w tym temacie na bierząco ja ich znam i ich metody działania.
 • Może odniosłem złe wrażenie
  Pan Sendecki mentor przepytuje ludzi z wrażeń z Święta Niepodległości.

  Pozdrawiam
 • @Skanderbeg 09:15:23
  Na marszach organizowanych tylko przez ONR i MW, w których uczestniczą ludzie zaangażowani w działalność polityczną tych organizacji jest również doskonała organizacja i nie dochodzi do tego typu wydarzeń, które miały miejsce na tegorocznym marszu niepodległości.

  Poza tym, Wrocław to w zasadzie tylko NOP, oni tam wszystko organizują i pilnują porządku w czasie swoich marszów czy pikiet.
 • @Paweł Tonderski
  "... i nie dochodzi do tego typu wydarzeń, które miały miejsce na tegorocznym marszu niepodległości"

  ---> A co ma wspólnego ze zorganizowaniem "tego typu wydarzeń" w Warszawie, ONR i MW??? Przecież: Kompletnie nic! Oni mogli tylko się bronić na bieżąco przed tymi prowokacjami.
 • @Skanderbeg
  " I nawet Dutkiewicz się nie przyczepił."

  ---> Ale media, informując o Marszu Patriotów, zaraz dodały, że policja aresztowała we Wrocławiu ileś tam osób. W takim razie organizatorzy powinni złożyć skargę za manipulowanie informacjami i doprawianie im gęby! Niech kłamcy, oszuści medialni się tłumaczą ...
 • @1normalnyczlowiek 12:02:21
  Nic, o tym też piszę. To autor tekstu to napisał, a nie ja.
 • @1normalnyczlowiek 12:02:21
  Również to, że być może już na następnym marszu niepodległości będziemy maszerowali w uporządkowanym marszu i zorganizowanych brygadach z całej Polski, i będą to mogły czynić tylko zorganizowane grupy związane z ONR-em i MW, które będą musiały odpowiadać za ludzi, którzy z nimi przyjechali na ten marsz do Warszawy.

  Można to były wywnioskować z jednej z wypowiedzi pana Kowalskiego.

  ONR i MW nie może odpowiadać za niezorganizowane grupy maszerujących, które tego dnia masowo przyjechały do Warszawy na marsz niepodległości.

  W ogóle tak naprawdę nie wiem, o co chodzi panu Czeczetkowiczowi?

  Może niech on na pana pytania zacznie odpowiadać?
 • @Skanderbeg 09:15:23 - DZIĘKUJE PANU ZA TĘ OCENĘ. BARDZO SUROWĄ I NIESPRAWIEDLIWĄ.
  (1) Kiedyś, gdy będzie Pan, albo ktoś z Pana rodziny czekał w kolejce do lekarza, albo leżał w szpitalu, i doceni Pan co znaczy stały monitoring w służbie zdrowia - proszę sobie przypomnieć, że pierwsza placówka medyczna w Polsce, w której zainstalowano stały monitoring to była warszawska izba wytrzeźwień, w której ja pracowałem (r. 2004) i to właśnie ja przyczyniłem się do podjęcia decyzji przez Dyrektora Kuczewskiego o takim kształcie monitoringu, że zostało uniemożliwione okradanie pacjentów.
  (2) Narodowo-demokratyczne koło początkowo ZChN, później LPR w Tomaszowie Lubelskim to ja zakładałem (wraz z kolegą Leszkiem Gregorowiczem z Lublina) zaangażowałem weń członków mojej rodziny, regularnie owe koło przez lata wprowadzało radnych w wyborach samorządowych i pracowało na sukces swojej formacji w wyborach parlamentarnych.
  (3) TELEWIZJA NARODOWA, w której się udzielam razem z Adamem Czeczetkowiczem stała się postrachem sił WASP-owskich w całej polskojęzycznej sferze informacyjnej. Ujawniliśmy prawdę o Układzie z Dorotheenstrasse i Janie Amosie Komensky, Martinie Gertichu, Zbigniewie Gertychu i Wojciechu Giertychu.
  (4) Adam Czeczetkowicz zdemaskował groźnego prowokatora Służb penetrującego środowisko narodowe. Siedział w więzieniu za opór stawiany antypolonizmowi w Białymstoku.
  (5 i inne, w tym afera EKUZ) Jest jeszcze kilka rzeczy, dzięki którym zapisaliśmy się złotymi zgłoskami w dziejach ruchu narodowego (tego przez małe litery pisanego). Nieznajomość tych dotyczących faktów nie przynosi Panu chluby. Jeśli się jednak kiedyś okaże - że Pan świadomie publicznie je zatajał i dezawuował mnie i Czeczetkowicza - przyniesie to Panu hańbę. Bardzo Pana proszę - niech pan będzie życzliwy, a przynajmniej elementarnie uczciwy wobec narodowców. Właśnie nasze środowisko dostało wielką łaskę - pierwsi dostąpiliśmy zaszczytu poznania proroctwa Bartłomieja Kurzeji. Niech się Pan sto razy zastanowi, zanim podniesie Pan na nas rękę (choćby wirtualnie).
  ==========
  Ja wiem jedno Przy całym szacunku, to wydaje mi się, że p. Sendecki nie osiągnął politycznie nigdy nic dla sprawy narodowej. Tak samo jak autor. Coś się udało Winnickiemu i Holocherowi. I teraz jakby zazdroszczono im sukcesu. (...) nadużycie link skomentuj Skanderbeg 15.11.2013 09:15:23
  ==========
  Bardzo mnie cieszy sukces Winnickiego, Holochera, Tumanowicza, Bosaka i Giertycha. Wszystko co dobrego ktoś dla sprawy narodowej zrobił jest dobre. Obiektywnie. My w tym sukcesie też mamy swoją cegiełkę. Przez wiele lat, dzięki temu, żeśmy pomnika pilnowali - marsze niepodległości miały gdzie dojść. Niech zawsze Pan zważa na to. Bardzo źle, że jesteśmy pomijani, dezawuowani i ośmieszani przed młodymi ludźmi, którzy się słabo orientują w faktach i łatwo wierzą byle komu. Kto tak czyni, kto polską młodzież okłamuje - na pewno drogo zapłaci.
  Niech Pan nigdy więcej tak nie robi.
 • @Skanderbeg 09:15:23
  Sam jedyny którego szanuję z organizatorów ( nie wiem tylko co on robi w śród tych niegodziwców) przyznaje o poraszce takiego świetowania i raczej chce formułe naszą spokojna radosna z MUZYKA TOŻSAMOŚCIOWĄ,NARODOWA ,PATRIOTYCZNĄ!
  http://www.youtube.com/watch?v=yVxp1XiUt08
 • @Paweł Tonderski 12:46:52
  Niejako komentując Pana wpis odwołąm się do dyskusji na stronie

  wiernipolsce.wordpres.com

  Jerzy Ulicki-Rek

  15 Listopad 2013

  "Ale ja chcialbym wiedziec dlaczego zabraklo patriotycznego stowarzyszenie na marszu ,ktorego celem jest swietowanie odzyskanej po rozbiorach niepodległości ".

  komentarz

  paziem

  15 Listopad 2013


  @jerzy ulicki-rek

  Odpowiedziałem wczoraj na pańskie pytanie, ale złośliwy chochlik skasował mój komentarz( czasami tak się zdarza, i nie ma w tym żadnej „wycinki” cenzorskiej, o którą nas, czyli administrację strony się podejrzewa. Najczęściej takie „podejrzenia” rzucają osoby, które w ten sposób chcą podkreślić rzekomą własną odkrywczość , bezkompromisowość i funkcję „bicza bożego” na „ obrazoburczy antykatolicyzm”, albo „endokumunistyczne odchylenie”, albo na „bezkrytyczny zachwyt nad Putinem” jaki uprawiają WPSiacy.

  Osoby, które tak bardzo „opiekują się” z każdej strony WPS staramy się traktować poważnie i zaspokajać ich „ciekawość” – odpowiadając na ich „trudne” pytania, albo prosząc o coś więcej niż męczącą, nic nie wnoszącą mantrę , usiłującą „nawrócić „ nas na watykański „katolicyzm” z Konecznym w tle, albo żydowski „antykomunizm” w tle z Putinem.
  Opiekunowie zawsze pozostają w swoich koleinach, ponawiając wyłącznie swą mantrę.

  Po tym wstępie ad rem, czyli do pańskiego pytania, panie Jerzy.

  Uczestniczyliśmy w marszu Niepodległości w roku 2011 i 2012, dokumentując jego przebieg filmowo, a nawet podróżując razem z grupami młodych z ONR i MW, jak czyniłem to ja osobiście, aby poznać od podszewki atmosferę i sposób myślenia młodych, radykalnych Polaków.
  http://www.youtube.com/watch?v=3LVwmk6izXI


  http://www.youtube.com/watch?v=YQP9BAuv3PE
  Wnioski z kontaktów z młodymi z ONR i MW:

  1) Środowiska te są poddane socjotechnicznej obróbce. Wpajana jest im pod hasłem „impregnacji ideowej” postawa zupełnie zamknięta na racjonalną edukację, podsyca się ahistoryczne stereotypy ( np. o tzw. komunie, o pogardzie dla PRLu ). Podporządkowuje się krytyczne , twórcze myślenie pryncypiom sloganów ideologiczno-religijnych przebudowujących hierarchię wartości na podporządkowanie idei narodu i prymatu interesu narodowego prymatowi wartości religijnych( judeo-katolicyzmu watykańskiego).

  2) Manipuluje się wiedzą na temat finansowo-lichwiarskich źródeł tzw. kryzysu gospodarczego, eliminując kontekst żydowskiej proweniencji globalnych elit finansowych.

  3) Unika się krytyki Usraela, natomiast konserwuje się stereotypy antyrosyjskie. Rusofobia jest zasadniczą treścią przekazu politycznego. Młodzi wychowywani są w duchu generalnie antysłowiańskim i proamerykańskim, czyli pozbawiani są busoli w ocenie międzynarodowych uwarunkowań sytuacji Polski i Polaków

  4) Usiłuje się dyskredytować doświadczenie polityczne oraz racjonalizm i pragmatyzm polityczny, preferuje się postawy mesjanistyczne, romantyczne , insurekcyjno-powstańcze zamiast samoorganizacji gospodarczej, zawodowej

  5) Łamie się kręgosłup moralny i polityczny młodych ludzi wychowując ich według zasad nie mających nic wspólnego z dyscypliną i lojalnością, praktykując bezrefleksyjne podporządkowanie się zakulisowym rozkazom hipokrytów politycznych, nazywających siebie samozwańczo przywódcami ruchu narodowego ( przykładem tego było posłużenie się młodymi chłopcami, aby wyprowadzić m.in. mnie i Darka Kosiura z obrad Kongresu Narodowego z obawy przed otwartą dyskusją z zakłamanym i ułomny „programem narodowy” autoryzowanym przez Zawiszę, Bosaka, Winnickiego, Kowalskiego i tzw. autorytety liberalne ( Ziemkiewicz, Michalkiewicz, działacze UPR )

  6) Wszechobecną doktryną polityczno-gospodarczą popularyzowaną w środowisku ONR i MW jest liberalizm gospodarczy( głównie wg. modelu anglosaskiego ), marginalizowana jest rola państwa, przemilczane zasady ustroju spółdzielczego oraz zawodowo- gospodarczych form stowarzyszeniowych np. izb rzemieślniczych, rolnych, przemysłowo-handlowych itp.

  Mając wiele obaw po MN z 2011r. , a niemal całkowitą pewność dokonywanej manipulacji po doświadczeniach z przebiegu MN z 2012 uczestniczyliśmy m.in. Kongresie Ruchu Narodowego, aby spróbować dotrzeć do młodych, radykalnych Polaków, słusznie domagających się CZYNÓW, z przekazem, że CZYN musi być poprzedzony programem, chłodną analizą doświadczeń, realizmem posiadanych środków stosowanych do osiągnięcia zakładanych celów, wyborem przywódców dających gwarancję odpowiedzialności i dalekowzroczności oraz praktykowanie sztafety pokoleń. CZYN nie może być jedynie manifą, małojecką brawurą, symbolicznym, bezrozumnym, wyłącznie emocjonalnym gestem, obezwładnionym dodatkowo, religijną egzaltacją .

  Widzieliśmy ( także z naszych materiałów filmowych) jaki był przebieg Kongresu Narodowego, jak przyjęto propozycję poważnych rozważań o programie dla Polski,


  http://www.youtube.com/watch?v=ueTvHwWikRo

  programie odzyskania suwerenności oraz wyboru drogi do prawdziwej Niepodległości, którą dopiero wtedy trzeba świętować, a póki co trzeba o nią w końcu zacząć walczyć, ale nie licytując się na slogany i emocjonalne gesty, ale budując sprawną organizację, budując polskie media, wdrażając żelazną dyscyplinę politycznych działań. Także masowych manifestacji, ale zawsze według własnego scenariusza, a nie narzuconego, manifestacji, które zabezpieczać mają obowiązek służby państwowe, a jeśli tego nie gwarantują, to trzeba dobrać taką formę manifestacji, która społecznie i propagandowo jest najbardziej niosła , a organizacyjnie najbezpieczniejsza. Dzięki którym musimy pozyskiwać społeczeństwo dla idei narodowej, musimy neutralizować represyjność policji i pozyskiwać ją dla celów narodowych. Specjalne grupy uczestników powinny w trakcie manifestacji cały czas socjotechnicznie oddziaływać na policję, pozyskiwać ją do programu narodowego, prowadzić z funkcjonariuszami dialog, a nie konfrontację, oddzielać policję od ukrytych cynicznych jej dysponentów.

  Hasło „nie chcemy policji do ochrony marszu” było jednym z najgłupszym haseł, zwykłą prowokacją i podpowiedzią zdrajców.

  Właśnie w świetle oceny przebiegu Kongresu Narodowego oraz braku jakiegokolwiek pozytywnego programu tegorocznego Marszu Niepodległości ( bo nie mówię o spontanicznym stawiennictwie się uczestników, ale Polski nie możemy odzyskać spontanicznie !) nie wzięliśmy w nim udziału jako organizacja i jako ekipa filmowa.

  paziem

  15 Listopad 2013  za:http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/11/12/marsz-niepodleglosci-budzi-strach-i-agresje-zydo-systemu-i-nienawisc-zydostwa
 • @stanislav 00:24:33 - DE-ZETCHAEN-IZACJA, DE-GERTICH-IZACJA, DE-PIS-IZACJA.
  Bardzo słuszne uwagi. Szkoda, że Państwo nie przyjechaliście wcześniej, tj. 9-go lub 10-go listopada i nie wzięliście udziału w Triduum Niepodległości przy pomniku Dmowskiego. Był czas, w którym można było rozmawiać, analizować i przyjmować wnioski. Następna podobna impreza będzie 12/13 grudnia 2013 na ul. Ikara w Warszawie, gdzie zamiast w sposób durny atakować Jaruzelskiego za Stan Wojenny - będziemy prowadzili merytoryczną dyskusję o Jaruzelskim, Kiszczaku, Wałęsie, Geremku, Mazowieckim i Michniku, częstowali gorącą herbatą i krzepili Polaków kiełbasą wieprzową.
  Bardzo Panów proszę o zabranie swojego bannera, ciepłe ubranie się etc.
  +
  Co do postulatu oczyszczenia ruchu narodowego (tego z małych liter i z wielkich liter) to właśnie takie systematyczne imprezy bardzo nas umacniają. Docelowo należy iść w kierunku wyzbycia się elementów ZChN-owskich, gertich-owskich i PiS-owskich.
  Wie Pan, czego się dowiedziałem jak bylismy w Chludowie tego lata na urodziny Dmowskiego? Ano - że ludzie z Ruchu Narodowego JUŻ MAJĄ miejsca na listach PiS-u. Był tam nawet PiS-owski poseł, który ma zabezpieczyć ich interesy i dopilnować, żeby to były miejsca "biorące".
  Ot, jaką kałabanię mamy!
 • @Eugeniusz Sendecki 08:49:30
  Polacy na pl. Zbawiciela opłakiwali ofiary Powstania. "Czas każe zapominać o wszystkim, ale nie ukoi bólu i rozpaczy kobiet". ZOBACZ film z 1946 roku http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/e6/3e/e63e031b7adce8aed5fab708e1d776d3.jpg Tłumy na placu Zbawiciela, ludzie pogrążeni w żałobie, idący w zadumie z kwiatami w rękach. Niektórzy ze łzami w oczach idą w kondukcie za osobami niosącymi trumny - niezwykle ciekawy film z 1946 roku można obejrzeć na stronach repozytoriom cyfrowego Filmoteki Narodowej.

  Obraz sprzed 67 lat pokazuje reakcje mieszkańców Warszawy na ekshumacje i powtórny pogrzeb ofiar Powstania Warszawskiego.

  Na filmie widać, że uroczystość zgromadziła tłumy mieszkańców.

  W Warszawie trwają ekshumacje zwłok ofiar Powstania. Prochy ich przenosi się na cmentarz obrońców na Woli. Oto kondukt żałobny, który po mszy w kościele Zbawiciela rusza w kierunku cmentarza

  - słychać na filmie głos lektora.

  Czas każe zapominać o wszystkim, ale nie ukoi bólu i rozpaczy kobiet - żon, sióstr i matek. Łzy, które wypłakały ich oczy, spadają wraz z wiązkami kwiatów na mogiłę

  - mówi dalej. http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/5d/35/5d35e0885467598092000a68e27eb5e6.jpg Nasz Czytelnik, który przysłał do redakcji wPolityce.pl informacje o filmie, zaznacza:

  Na filmie Karola Szczecińskiego widać, co na miejscu tęczy w Warszawie działo się 20 sierpnia 1946 r. W trumnach były prochy tysięcy wymordowanych w Warszawie Polaków. Pogrzeb opisał Władysław Bartoszewski w „Gazecie Ludowej” 31 lipca 1946 r. Współczesna prezydent Warszawy obiecuje ciągłe odbudowywanie tęczy na miejscu, na którym stały tłumy opłakujące tysiące ofiar mordów ludności cywilnej w Warszawie. Protestuję! http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/f5/76/f576148f1a4f863f50abf979930c867c.jpg http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/c5/7e/c57ee498cfd2ff5f656e73dde6fb0532.jpg


  ZACHĘCAMY do obejrzenia filmu z 1946 roku. http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/4665

  KL

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY